wtorek, 29 lipca 2014

Alter Podróbka - Krystaliczny Weizen

Alter Beer, podróbka AleBrowaru dla Żabki. Czyli jak nasz zielony płaz próbuje odgryźć kawałek tortu, na rynku piw alternatywnych;).
Dobra dziś się nudziłem, nawet bardzo. Przede mną książka Straż, Straż po angielsku... Brakowało mi piwa. Szybki kurs do Żabki i biorę to co zawsze. Mówie o piwie porter, uwagę moją jednak zwróciła etykieta której obrazek przypominał kartę, ze starej gry, Wiochmen Rejestr... Filtrowane pszeniczne? Niby dziwny pomysł, jednak już piłem tego typu wynalazki.
Jest parno, duszno tak, że gdybym był homarem, to bym się ugotował. Biorę... z pełną świadomością plagiatu... 2 godziny w lodówce, czas na werdykt.

Zapach 3/5 - Poprawnie, wyraźnie. Mocne banany z nutą goździków. Brak wyczuwalnych wad.

Wygląd 2/4 . Klarowny szampan, robi bardzo dobre wrażenie. Przypomina jednak bardziej kolor cydru niż piwa.

Piana 3/4 Na początku bomba, potem coraz gorzej.... i ucieka bardzo szybko jak na pszenice


Smak 10/15 Trochę płasko, za mało wyraziście... jednak solidnie i ok.Potem piwo eksponuje swoje wady, smakuje lekko cydrem, oprócz bananów właśnie wkradają się jabłka. Tło alkoholowe, moim zdaniem burzą kompozycje.


Odczucie w ustach 5/6 Czuje coś co mogę nazwać, strukturą gumy do żucia. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale mam takie wrażenie jak by przed chwilą żułem taką gumę. Jednak piwo jest lekkie, bardzo dobrze pijalne, wręcz idealne na ciepłe wieczory, nie jest też prze-gazowane.Ogólne wrażenie 4/6 Bez emocji, za tospokojnie i solidnie. Szczerze zaskoczyłem się. Nie jest to piwo na miarę Ale Browaru. Natomiast zdecydowanie, kiedy mam kupić pszenice, to kupie to, a książęce ominę szerokim łukiem.

27 na 40


1 komentarz: