poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Moje top 10 - Must Have! - czyli "Nieodparta chęć posiadania"^^


Krótki wpisik, o tym co mi się marzy^^. Lista prywatna:)

10.
Wiedźmin gra przygodowa - Mieć muszę. Robi ją trzewiczek, to znaczy że będzie dobra, a instrukcja będzie do dupy;). Dodatkowo grafiki są wytwarzane, przez CD Projekt Red. No i jest spełnieniem marzeń każdego nerda, gdyż jest to gra przygodowa^^.

9. Advanced Dungeons & Dragons 2nd, wersja premium. - Klasyka razy dziesięć. Budząca wspomnienia, związane z tym na czym się wychowałem. Czyli gry z serii Planescape, IWD, BG. Dodatkowo mnogość wciąż dostępnych dodatków, a także szereg światów, które są prawdopodobnie najlepszymi w historii fantasy. Tylko drogo, zestaw podręczników 450 zł. Puki nie stanie się milionerem, to sobie odpuszczę.


8. Diablo 3 na Xboxa - Diablo, to Diablo. Totalna klasyka^^. Mam na maca, gram, z rzadka ale bawię się bardzo dobrze. Granie na jednej konsoli, to jednak inny poziom rozrywki. Skrzynka piwa i cała sobota, przy diablo w czwórkę? Jestem na tak. 

7. Wiedźmin 3 i Cyberpunk od CD Projekt RED - Co mogę tu dodać? Trzeba mieć! Oni tego nie zrąbią, nie mogą...

6.
Eldritch Skies - Gra rpg oparta na twórczości Howarda Phillips'a Lovecraft'a. Jednak ta gra jest inna, bardziej głęboka, dużo ciekawsza! Otóż dość często jego opowiadania, to nie horrory, a klasyczne Sci-fi. Właśnie o tym jest ta gra. Retro Sci-fi, z dawką mitów.

5. Star Wars: Edge of the Empire - Jedyna gra, z serii Star Wars którą chce:). Nie opowiada, o gościach z latarką, a o przemytnikach, najemnikach i tym podobnych. Dla mnie, to najlepszy temat, tego uniwersum.

4. Kolekcja tandetnych,beznadziejnych starych filmów fantasy na DVD - Z Yorr, DeathStalker itd. Wliczam do tego też, pewnego rodzaju klasykę, techno fantasy jak Krull i inne. Da się to dostać w rozsądnej cenie, więc pewnie kiedyś zacznę się rozglądać.

3. Książki z serii Świata Dyski i Koło czasu - Klasyka, klasyka. :) Co tu dodać. Kiedyś muszę, zacząć je wreszcie zbierać.

2. Plakaty - Różne plakaty z filmów takich jak: Heavy Metal, Futurama, Krull, . Miecz i czarnoksieznik, Your Highness, The Sword & the Sorcere, Highlander, Conan. (szczególnie stare fantasy)

1. Numenera - Pewnego rodzaju, spuścizna po Planescape. Jednak raczej duchowa, niż faktyczna. Zresztą, autor materiałów do takich rzeczy jak Dungeons & Dragons 3rd Edition, Planescape, HeroClix, Ptolus, Arcana Evolved... Do tego stare dobre technofantasy, bije z tego produktu, z kilometra. No i nowy Tourment, powstaje właśnie, na bazie tego tytułu.
Problemem jest cena 180 zł. No cóż, na razie odstawię ten pomysł:)

2 komentarze:

 1. Na bazie Hype i ostatniej zniżki na DTR kupiłem sobie Numenerę. System jak system (są ciekawsze IMO), A Cook stara się udawać nowe lepsze guru niż Wick.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cook to raczej starsze guru:D które się przebudziło:D. Do mnie trafia klimat. Mało jest takich setingów:D

   A czy to gorsze czy lepsze guru niż Wick;), zdania są podzielone. Jednak coś czuje że Cook sprzedał gier więcej:D

   Usuń